بخش اول – تعریف اسکرام و کاربردهای آن

بخش اول – تعریف اسکرام و کاربردهای آن

تعریف اسکرام

چارچوبی که در آن افراد می توانند به مشکلات پیچیده تطبیقی بپردازند ، در حالی که محصولاتی خلاقانه و مفید با بالاترین ارزش ممکن ارائه دهند.

اسکرام :

  • سبک وزن
  • درک آن ساده
  • دشوار برای مدیر

Scrum یک چارچوب فرایندی است که از اوایل دهه ۱۹۹۰ برای مدیریت کار روی محصولات پیچیده استفاده شده است. اسکرام یک فرآیند ، تکنیک یا روش قطعی نیست. بلکه چارچوبی است که در آن می توانید فرآیندها و تکنیک های مختلفی را به کار بگیرید. اسکرام اثربخشی نسبی روشهای مدیریت محصول و کار شما را روشن می کند تا بتوانید به طور مداوم محصول ، تیم و محیط کار را بهبود ببخشید.چارچوب Scrum از تیم Scrum و نقشهای ، رویدادها ، فرآورده ها و قوانین  مرتبط با آنها تشکیل شده است. هر مؤلفه موجود در این چارچوب به یک هدف خاص را دنبال می کند و برای موفقیت و استفاده از Scrum بسیار مهم است.قواعد اسکرام نقش ها ، رویدادها و فرآورده ها را به یکدیگر پیوند می دهند و حاکم بر روابط و تعامل بین آنها است.تاکتیک های خاص برای استفاده از چارچوب Scrum متفاوت است.

کاربرد اسکرام

  1. Scrum در ابتدا برای مدیریت و توسعه محصولات ساخته شد. از اوایل دهه ۱۹۹۰ با استفاده از اسکرام ، در سراسر جهان ، موارد زیر استفاده شده است:
    تحقیق و شناسایی بازارها ، فناوری ها و قابلیت های محصول مفید.

۲٫ توسعه محصولات و لوازم جانبی.

۳٫ محصولات و لوازم جانبی را هر چند بار در روز منتشر کنید.

۴٫  توسعه و نگهداری ابر (آنلاین ، ایمن ، بر حسب تقاضا) و سایر محیطهای عملیاتی جهت استفاده از محصول. و ، حفظ و تجدید محصولات.
اسکرام برای توسعه نرم افزار ، سخت افزار ، نرم افزار تعبیه شده ، شبکه های عملکرد متقابل ، وسایل نقلیه خودمختار ، مدارس ، دولت ، بازاریابی ، مدیریت عملکرد سازمان ها و تقریباً همه چیزهایی که در زندگی روزمره خود استفاده می کنیم ، به عنوان افراد و جوامع استفاده شده است.
از آنجا که فناوری ، بازار و پیچیدگی های محیطی و تعامل آنها به سرعت افزایش یافته است ، ابزار Scrum برای مقابله با پیچیدگی روزانه اثبات می شود.
اسکرام به ویژه در انتقال دانش تکراری و افزایشی مؤثر بود. Scrum در حال حاضر به طور گسترده ای برای محصولات ، خدمات و مدیریت سازمان مادر استفاده می شود.
جوهر اسکرام تیم کوچکی از افراد است. تیم شخصی بسیار انعطاف پذیر و سازگار است. این نقاط قوت به صورت تک تک ، چند ، بسیاری و شبکه ای از تیم ها فعالیت می کنند که فعالیت ها و محصولات کاری هزاران نفر را توسعه می دهند ، آزاد می کنند ، کار می کنند و آن را حفظ می کنند. آنها از طریق معماری پیشرفته توسعه و محیط های انتشار هدف ، همکاری و همکاری دارند.
هنگامی که کلمات “توسعه” و “توسعه” در راهنمای Scrum استفاده می شوند ، به کارهای پیچیده ای مانند انواع مختلفی که در بالا مشخص شده اند اشاره می کنند

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.